Jiangsu Prettech stroje & Technology Co., Ltd

Výrobky

Novinky
Domů > Novinky > Obsah

Řízení teploty v malých zařízeních pro výrobu vína

Řízení teploty v malých zařízeních pro výrobu vína

Malé zařízení na výrobu vína na kontrolu teploty, protože spotřebitelé požadavků na kvalitu likérů se stále zvyšují, vinice a víno také neustále zlepšují svou vlastní technologii vína, aby uspokojily potřeby hospodářské soutěže na trhu. Existuje vynikající kvalita zařízení pro víno, ale také musí mít dobrou technologii vína. Mnoho faktorů ovlivňuje proces vína, jako je sterilizace, teplota, těsnění, doba napařování, atd., Zařízení pro výrobu vína dnes Xiaobian mluvit o vlivu teploty.

Regulace teploty je důležitá pro výrobu vysoce kvalitních likérů. Jeho účinky hrají od procesu dozrávání surovin a pokračují v lahvování fermentovaného, stárlého a bílého vína. Pokud proces vaření alkoholu nemůže udržet ochranu kvality vína, nebude produkovat víno nejvyšší kvality. Dokonce i nejrůznější vysoce kvalitní suroviny jsou zbytečné, odborná analýza ze specifických důvodů je následující:

(A) vysoká teplota povede k oxidaci, zařízení na výrobu vína způsobuje mikrobiální žaludek a nestabilitu

Fermentace mikroorganismů je poměrně citlivá na teplotu, obecná teplota je příliš vysoká, dovolí jim postupně ztrácet původní vitalitu, což způsobuje žluk a nestabilitu, takže při fermentačním procesu musí být řízeno teplotní rozmezí, zařízení pro výrobu vína, pokud je teplota příliš vysoká Proveďte Chlazení dolů.

(2), aby se předešlo zahřátí a skladování za tepla

Zabraňte fermentaci a skladování ve vyhřívaném prostředí, protože kvasení a skladování za podmínek ohřevu způsobí, že očekávaná vůně a koření mimo alkohol budou vyčerpány.

(C) kvasinková fermentace pasivace při vysokých teplotách pasivace, zbytkový cukr a vliv na fermentační proces

V procesu výroby vína bude také používán v chladném skladování, jako je stabilita zpracování čerstvých surovin a fermentačních nádrží pro chlazení, zařízení pro výrobu vína tato technologie byla používána většinou vinařství v hlavních vinařství V teple Zatížení je teplota suroviny spolu s ochlazováním čerstvého surového džusu, což je velmi důležité pro separační proces, regulaci teploty všech předpokladů pro proces vaření bez správných technik kontroly teploty , Nemůže produkovat osvěžující tekutinu.


Dotaz
Kontaktujte nás
Adresa: A-DNA 16, R&D HUB 2,No.801, Changwu Middle Road, Wujin District, Changzhou City, Jiangsu, Čína
Telefon: +86-519-8525 5001
Faxu: +86-519-8525 5068
E-mail:admin@prettech.cn
Domů | O nás | Výrobky | Novinky | Odkaz na projekt | Kontaktujte nás | Zpětná vazba | Mobilní telefon | XML | Hlavní stránka